NZOZ Diaverum w Tczewie

Otwarte dzisiaj 07:30 - 18:30

Sprawdź godziny zabiegów

ADRES

ul. 30 Stycznia 57/58
83-110 Tczew,
Polska

Zobacz na mapie

d.HOLIDAY

d.HOLIDAY
Skontaktuj się

Usługi i udogodnienia

  • Hemodializa
  • d.HOLIDAY

Dyrektor Medyczny

dr n. med. Marcin Myślicki

Zobacz naszych lekarzy specjalistów
Tablica ogłoszeń

Pobierz aplikację d.CARE

Nasza aplikacja d.CARE jest już dostępna do pobrania na urządzenia mobilne (sklep Google P...

COVID-19: Zasady bezpieczeństwa

Jeżeli Państwo lub Państwa bliscy wykazują jakiekolwiek objawy infekcji związane z COVID-1...

Dojazd do ośrodka dializ

Jaj dotrzeć z:

Przepraszamy, nie udało się wyznaczyć trasy
Zaplanuj trasę z Google
Loading...
POGODA
Skontaktuj się

O OŚRODKU DIALIZ

W Diaverum oferujemy naszym pacjentom niezmiennie wysokie standardy opieki nefrologicznej, we wszystkich ośrodkach dializ na całym świecie. Dzięki ujednoliconemu modelowi opieki osiągamy doskonałe wyniki medyczne, ale wiemy również, jak ważne jest wspieranie pacjentów, ich rodzin i opiekunów. W naszym ośrodku oferujemy holistyczną opiekę, a także ciepłą i przyjazną atmosferę, aby zapewnić naszym pacjentom możliwość odzyskania sił zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych.

Wierzymy, że każdy zasługuje, by żyć pełnią życia! Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby polepszać jakość życia pacjentów z chorobami nerek, stawiając prawdziwie troskliwą opiekę w centrum wszystkiego, co robimy.

Ośrodek dializ Diaverum w Tczewie jest częścią Diaverum od 2010 roku i posiada 16 stanowisk dializacyjnych.

Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Parking dostępny na terenie szpitala Kociewskie Centrum Zdrowia.

PORADNIA NEFROLOGICZNA

Rejestracja pacjentów, nr tel.: +48 58 532 13 74

poniedziałek 11:00 – 14:00

W Diaverum staramy się pomagać naszym pacjentom żyć aktywnie, dlatego stworzyliśmy program dializ wakacyjnych d.HOLIDAY. Nawet osoby poddawane zabiegom dializoterapii mogą korzystać z aktywnego wypoczynku i wakacyjnych wyjazdów zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Tczew:

Tczew to miasto nad Wisłą w województwie pomorskim, założone w XII wieku. Odwiedzający miasto mogą podziwiać liczne zabytki. Do najciekawszych można zaliczyć Most Tczewski, zbudowany 150 lat temu i uznany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Budownictwa za Zabytek Inżynierii Lądowej (na tej samej liście znajduje się Wieża Eiffla w Paryżu) oraz najstarszy z zabytkowych obiektów Tczewa – XIII-wieczny Kościół parafialny. Pierwsza wzmianka o osadzie Trsów związanej z Tczewem pochodzi z 1198 roku.

Godziny przyjęć

poniedziałek, środa, piątek

07:30 23:45

wtorek, czwartek, sobota

07:30 18:30

Zabiegi

Hemodializa

Tak

Dializa otrzewnowa

Nie

d.HOLIDAY

Tak

Transplantacja nerki

Nie

Pacjenci z HIV

Tak

Pacjenci z WZW typu B

Tak

Pacjenci z WZW typu C

Tak

UDOGODNIENIA

Stanowiska dializacyjne

16

Przekąski

Nie

TV

Tak

Bezpłatne Wi-Fi

Tak

Bezpłatny transport

Tak

Bezpłatny parking

Tak

Zespół ośrodka dializ

dr n. med. Marcin Myślicki

Dyrektor Medyczny

Magdalena Adrych

Pielęgniarka Zarządzająca

"Byłem gościnnie dializowany w stacji dializ w Giżycku. Chcę wyrazić najwyższe uznanie dla wspaniałej organizacji, doskonałego wyposażenia i kwalifikacji personelu oraz co najważniejsze dla chorego - dla podejścia do pacjenta i jak najszerzej pojmowanej troski o jego samopoczucie. Odnosi się wrażenie, że praca dla wszystkich pracowników stacji dializ w Giżycku jest wykonywana z przyjemnością i nieodłącznym uśmiechem."
"Serdecznie dziękuję za troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość, ciepłe słowa, nieustający uśmiech oraz danie mi szansy na powrót do normalnego życia."
"Jestem pasjonatem historii, entuzjastą genealogii, uwielbiam odkrywać ciekawostki dotyczące rodzinnych korzeni. Jestem też osobą cierpiącą na niewydolność nerek, co oznacza konieczność regularnego poddawania się dializom. Kościerzyna ma świetną bazę medyczną pod tym względem. Dzięki tutejszej stacji dializ Diaverum mam możliwość kontynuacji leczenia z dala od domu oraz dalszego eksplorowania swoich korzeni i odkrywania nowych członków mojej wielkiej rodziny. (…) Już nie mogę się doczekać swojego kolejnego przyjazdu do Polski. Uwielbiam polską kuchnię i tutejszych ludzi, zawsze czuję się tu jak w domu."

FAQ

Po przybyciu do ośrodka dializ personel medyczny skontroluje ciśnienie krwi, masę ciała, temperaturę oraz tętno. Następnie, po przejściu na salę dializ, rozpocznie się przygotowanie do dializy, która zazwyczaj trwa od  trzech do pięciu godzin. W trakcie dializy krew jest pobierana przez dostęp naczyniowy, a następnie po przefiltrowaniu w aparacie sztucznej nerki, z powrotem przetaczana do układu krążenia. Podczas całej dializy pacjent siedzi lub leży wygodnie na łóżku lub w fotelu.

Zabieg dializy może być nużący, a ponieważ w trakcie jego trwania nie można się przemieszczać, dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą książek, telefonu lub laptopa, aby wypełnić czas oczekiwana na zakończenie dializy.

 

Niektórzy pacjenci zgłaszają, że podczas dializy czują się trochę zdezorientowani, jednak wiele osób uważa, że zabieg jest bezbolesny, a nawet relaksujący. Wszystkie nasze ośrodki dializ wyposażone są w telewizory, a większość z nich ma ogólnodostępne Wi-Fi (o szczegóły prosimy pytać personel ośrodka dializ). W czasie pobytu w stacji dializ, można  również czytać lub rozmawiać z innymi pacjentami. Dbając o komfort wypoczynku, prosimy w czasie oglądania telewizji lub słuchania radia o używanie słuchawek.

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Ponadto, jeśli nosisz okulary lub używasz aparatów słuchowych, pamiętaj, aby zabrać je ze sobą. Przynieś wykaz przyjmowanych leków, wyniki laboratoryjne oraz inną dokumentację medyczną.

 

Załóż wygodne ubranie. Podczas każdego zabiegu hemodializy spędzisz kilka godzin w stacji dializ, dlatego ważne jest, aby założyć wygodne ubranie umożliwiające łatwy dostęp do przetoki tętniczo-żylnej lub cewnika dializacyjnego.

Prosimy także o zabranie ze sobą butów na zmianę.

Plan leczenia ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Najczęściej jednak dializy wykonuje się trzy razy w tygodniu w czasie 4-5 godzin.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań medycznych, można zmienić metodę leczenia. Pacjenci, którzy zmieniają hemodializę na dializę otrzewnową, będą musieli mieć wytworzony, wymagany dostęp do otrzewnej. Na temat możliwości zmiany metody leczenia prosimy porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Transport na zabieg dializy oraz powrotny do domu jest bezpłatny, organizowany przez stację dializ. Zazwyczaj jest to wspólny transport wraz z innymi pacjentami dializowanymi.

Najnowsze wiadomości

Employee

Nowy Dyrektor Generalny
Program d.HOLIDAY Fly Back

Pacjenci

Biała Sobota w Kielcach