Jestem siostrą zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi od 38 lat.
W liceum odczuwałam powołanie do życia zakonnego i w klasie maturalnej podjęłam decyzję o wstąpieniu do Zgromadzenia, zaraz po maturze. Równocześnie bardzo pragnęłam zostać pielęgniarką, pomagać ludziom chorym, opiekować się nimi i wspierać ich, zarówno duchowo jak i fizycznie.
Matka prowincjalna zakonu wyszła naprzeciw temu zamiłowaniu i zaproponowała mi naukę w Międzyzakonnym Studium Medycznym w Warszawie, prowadzonym przez Siostry Szarytki. Studium było na bardzo wysokim poziomie, gdyż wykładowcami byli lekarze z warszawskich klinik.
Po ukończeniu Studium, rozpoczęłam pracę w Domu Dziecka w Warszawie, prowadzonym przez nasze Zgromadzenie Zakonne. Pracowałam w Domach Dziecka oraz Domach Opieki dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z chorobami somatycznymi, niepełnosprawnymi fizycznie i intelektualnie. W czasie lat swojej pracy opiekowałam się dziećmi od pierwszego roku życia do osób prawie stuletnich. Zawsze łączyłam swoją pracę jako pielęgniarka z życiem zakonnym - duchowym, oddając swoją pracę, podopiecznych i personel opiece Matki Bożej, do której mam szczególne nabożeństwo.
W międzyczasie, pracując i wykonując obowiązki zakonne, doskonaliłam swoją wiedzę i umiejętności. Uzyskałam tytuł licencjata na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Ukończyłam również szereg kursów: z zakresu szczepień, resuscytacji i opieki nad dorosłymi, w leczeniu systemowym nowotworów.
Pracowałam również w placówkach NFZ – w Centrum Zdrowia Dziecka, na Oddziale Dziennej Chemioterapii, w Szpitalu WIM w Klinice Urologii, a następnie trafiłam do ośrodka dializ Diaverum.
Początkowo szkoliłam się w zakresie prowadzenia hemodializ, ale dostałam propozycje zajęcia się dializą otrzewnową. Nie wiedziałam zbyt wiele o tym sposobie leczenia, ale po odbyciu kursów kwalifikacyjnych pielęgniarstwa nefrologicznego z dializoterapią, Akademii ADO i szkoleń z zasad działania obsługi cyklera, poczułam że jest to moje miejsce w stacji dializ.
Od 4 lat zajmuję się dializą otrzewnową – prowadzę szkolenia pacjentów i spotykam się z nimi podczas badań okresowych – wykonuję wówczas wszystkie prace pielęgniarskie, związane z opieką nad cewnikiem dializacyjnym oraz test PET. Podczas szkoleń zawiązuje się pomiędzy mną a pacjentami sympatia, która ułatwia mi pracę, a pacjentom pomaga przygotować się do specjalistycznego leczenia. Jednocześnie pracuję w Punkcie Pobrań w Poradni Nefrologicznej Diaverum. Praca ta, też sprawia mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Wymaga holistycznego spojrzenia, indywidualnie na każdego pacjenta.
Bardzo lubię swoją pracę, a zwłaszcza kontakt osobisty z pacjentami. Staram się, aby pacjenci w naszym ośrodku czuli się bezpiecznie i cieszę się kiedy mówią, że atmosfera w Diaverum jest przyjazna leczeniu.
Wspominam mile pacjenta, który rozpoczynając dializę otrzewnową na moje pytanie: Jak Pan się czuje? Odpowiedział: Tutaj, czuję się jak w niebie!